Gmina Iwkowa: Droga ekspresowa z protestami?
WYDARZENIA - Iwkowa
czwartek, 03 stycznia 2013 23:45

No i zaczęło się. Tylko wójt Iwkowej Bogusław Kamiński ogłosił, że jedna z koncepcji budowy drogi ekspresowej Warszawa – Szczurowa – Brzesko – Nowy Sącz przejdzie rubieżami gminy, a w naszej redakcji rozdzwoniły się telefony. Mieszkańcy gminy Iwkowa są zaniepokojeni tymi planami. Obawiają się, że wytycznie drogi przez Iwkową, spowoduje niepowetowane starty w faunie i florze oraz „zepsuje” – jak to nam powiedział jedne z mieszkańców wsi – turystyczny wizerunek gminy. – Naszym atutem jest cisza i spokój. Jak ktoś wybierze się do nas z Krakowa, to tych ostatnich kilka kilometrów po „dziurawych drogach gminy” jakoś przejedzie. To nawet dla niego atrakcja. Budowa drogi zakłóci ten spokój. Wystarczy zobaczyć, jak na zjazd z autostrady narzekają mieszkańcy ulicy Leśnej w Brzesku. Na budowę takiej jezdni nie będzie naszej zgody – zapowiada grupa inicjatorów protestu. Ale są zdania przeciwne. Dla innych mieszkańców gminy, budowa takiej drogi to szansa na rozwój gospodarczy. Ich zdaniem przyczyni się to do ożywienia handlu, usług, powstaną może nowe miejsca pracy.

 

[mir]


Komentarze (13)

Pseudonim : qwerty 04 styczeń 2013 10:23
Widze ze tam tez wariatów nie brakuje.
Pseudonim : piotr 04 styczeń 2013 16:20
zawsze sie jakies matoły znajdą co bedą przeciwni jakichkolwiek zmianom i to jest wszedzie tak, niestety ale nie mozna tego traktowac powaznie bo jak by wszedzie brano pod uwage zdania kilku osób to by nic nie powstało w tym kraju a taka droga niesie za sobą napewno wiecej korzysci niż strat miejsca pracy i wogóle
Pseudonim : mariusz 05 styczeń 2013 18:54
jestem za tym żeby droga postała a ci któży narzekają niech sie nie wypowiadają
Pseudonim : iva 06 styczeń 2013 22:42
no tak tylko 99% mieszkancow gminy jest przeciw i jak by co to beda protestowac w sumie maja racjie popieram ich
Pseudonim : piotr 07 styczeń 2013 12:55
a skad masz takie dane ze 99% jest przeciw ?? zal taka wypowiedz ;)
Pseudonim : a 07 styczeń 2013 17:28
no jesli by ktos chcial po twojej posesji jezdzic cos niszczyc to tez bylbys przeciw
Pseudonim : Droga 10 styczeń 2013 20:43
Najlepiej żeby Ci co /jeszcze nie wiadomo czy w ogóle dojdzie do inwestycji/już protestują zamieszkali w lesie na zelinach tam mają ciszę i spokój i pozbyli się prądu ,samochodów i internetu.A księdza po mszy całowali w rękę i datę urodzenia napisali 1412r.
Pseudonim : Ja 11 styczeń 2013 12:57
Jeden wariat stamtąd działa nawet w Brzesku niejaki Karpiel
Pseudonim : NINA 12 styczeń 2013 14:22
pewnie najlepiej tym mówić co mają d... bezpieczne i ich nie wysiedlą. To opuść swój dom i daj na autostrade jak jestes taki mądry.
Pseudonim : bleble 29 kwiecień 2017 11:11
Z tego co się orientuje problemem było wyznaczenie drogi która pierwotnie miała iść przez centrum Iwkowej a nie całkowity sprzeciw jej utworzeniu.
Pseudonim : Zbyszek 16 lipiec 2017 13:46
Nie macie się czego obawiać. U władzy jest teraz pis, i żadnej nowej drogi nie będzie.
Pseudonim : Merllo 17 lipiec 2017 10:03
Mnie zadziwia to jak łatwo ludzie mogą mówić- a to matoły bo nie chcą rozwoju. Radze postawić się w sytuacji osoby ,która przez całe życie ciułała na dom a potem przyjdzie jeden z drugim urzędas mówiąc obywatelu tu powstanie droga i mamy cię gdzieś.
Nie pytając czy twoja rodzina i ty macie się gdzieś przenieść.(Słabo)
Wiadomo są jakieś wykupy(rekompensaty pieniężne) ale umówmy się to nigdy nie są kwoty odpowiednie do wartości danego zagospodarowania.
Pseudonim : Dominik 28 lipiec 2017 13:03
Do użytkownika Merllo:
Nikt Ci tyle nie zapłaci za dom na naszym lokalny zad***u jak GDDKiA. Nie trzeba daleko jechać żeby spytać - ile pieniędzy za działki dostali ludzie pod wykup A4 pod Brzeskiem i Wojniczem.

Ciemnota w narodzie nie gaśnie, a w starym tarnowskim i nowosądeckim jest jakby silniejsza niż w reszcie kraju i dlatego ta droga pewnie nigdy nie powstanie bo najpierw lokalni pobudowali domy byle gdzie, byle jak, byle żeby było, a potem wielkie zdziwienie, że nie ma którędy jakichkolwiek inwestycji poprowadzić. Sami sobie taki los zgotowaliście. Więc nie narzekać, że do Brzeska jedzie się teraz 2x dłużej niż 15 lat temu!

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .