Wielokrotny gwałciciel znów zaatakował
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 09 czerwca 2007 09:28

Policjanci zatrzymali 41-latka, który w czwartek w Brzesku usiłował zgwałcić młodą kobietę. Mężczyzna trzy lata temu opuścił zakład karny, gdzie odsiadywał wyrok 15 lat pozbawiania wolności za zgwałcenie i zabójstwo 17-latki. 23-letnia kobieta w czwartek ok. 14.30 jechała rowerem. Nagle zauważyła, że jedzie za nią - także na rowerze mężczyzna, który dogonił ją, zrzucił i zaciągnął w pobliskie zarośla obok lasu. Napastnik zranił dziewczynę nożem w szyję i grożąc śmiercią, usiłował zgwałcić. Krzyki kobiety usłyszeli dwaj mężczyźni z pobliskich domów, którzy pośpieszyli jej z pomocą. Po kilkudziesięciu minutach obławy policjanci zatrzymali mężczyznę.

 

– Nie przyznał się do usiłowania gwałtu. Rozpoznała go jednak pokrzywdzona kobieta i jeden ze świadków. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności, a ze względu na recydywę nawet do 18 lat – poinformował w piątek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Brzesku nadkom. Piotr Wójciak.


Kobieta po udzieleniu pomocy opuściła szpital. Mężczyzna w 1986 r. został skazany na 8 lat więzienia za gwałt; po 3 latach został warunkowo zwolniony. W 1989 r. znów zgwałcił oraz zabił 17-latkę, za co spędził w więzieniu 15 lat. 

 

[PAP


Komentarze (3)

Pseudonim : krzysiek 19 październik 2013 23:23
Takich ludzi powinno się wieszać albo na krzesło elektryczne sadzać. Po tym jak zabił 17 latkę nie powinien zobaczyć świata bez metalowej kraty przed sobą. Gdzie tu sprawiedliwość...
Pseudonim : lol 20 październik 2013 01:17
cos to stare jaja jakieś ??
Pseudonim : Dudek 05 maj 2017 15:19
Chory na umysle. Niech siedzi w wiezieniu na stale, I ciezko tam pracuje! Jak go wypuszcza to znow napadnie niewinna osobe. Prawo w Polsce jest zbyt poblazliwe. To jest zbyt powazna sprawa zeby wypuszczac na wolnosc wielokrotnego gwalciciela i morderce.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .