Reklama
Uwaga na fajerwerki PDF Drukuj Email
piątek, 31 grudnia 2010 16:30
Corocznie Policja odnotowuje tragiczne w skutkach zdarzenia z udziałem osób nieostrożnie obchodzących się z materiałami pirotechnicznymi. Efektem tego są często rany kończyn górnych, utrata wzroku lub słuchu czy poparzenia. Na obrażenia ciała narażone są w szczególności osoby nietrzeźwe oraz małoletni, którzy nieumiejętnie lub niefrasobliwie obsługują popularną pirotechnikę widowiskową. W tym miejscu przypominamy, szczególnie osobom handlującym fajerwerkami, że sprzedaż wyrobów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży poniżej 18 roku życia jest przestępstwem.

Kary, jaka grożą osobom naruszającym ten przepis, to: grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W tym zakresie prawo polskie jest bardziej restrykcyjne niż regulacje Unii Europejskiej, gdzie sprzedaż młodym ludziom niektórych fajerwerków jest dopuszczalna po ukończeniu przez nich 16 roku życia.

Policja kieruje apel do rodziców -zwracajmy uwagę na niebezpieczne zabawy naszych pociech i niezwłocznie odpowiednio reagujmy, aby okres świąteczno - noworoczny nie przysporzył tragicznych wypadków i nie zakończył się kalectwem dziecka.

[eb]

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .