Dodatkowa pomoc dla rolników
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
niedziela, 18 października 2009 22:38
Dodatkowy zasiłek mogą otrzymać rolnicy, których gospodarstwa zostały zniszczone przez tegoroczną powódź. Termin złożenia wniosku mija 30 października. O zasiłek mogą się ubiegać właściciele gospodarstw, w których straty zostały oszacowane przez komisje powołane przez wojewodę.  W Małopolsce do uzyskania zasiłku kwalifikuje się ponad 2800 gospodarstw z 26 gmin: Borzęcin (powiat brzeski), Bolesław, Dąbrowa Tarnowska, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno, Radgoszcz, Szczucin (pow. dąbrowski), Sułkowice, Dobczyce (pow. myślenicki), Chełmiec (pow. nowosądecki), Koszyce, Nowe Brzesko (pow. proszowicki), Ciężkowice, Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Radłów, Ryglice, Skrzyszów, Tuchów, Wietrzychowice, Wojnicz, Żabno, miasto Tarnów (pow. tarnowski), Brzeźnica (pow. wadowicki).


Zasiłek w maksymalnej wysokości do 500 złotych mogą dostać rodziny posiadające nie więcej niż 5 ha użytków rolnych, a do tysiąca złotych - rodziny posiadające ponad 5 hektarów. Wysokość zasiłku będzie obliczana na podstawie wartości, o jaką obniżył się dochód gospodarstwa z powodu powodzi. Zasiłki to dodatkowa forma pomocy dla rolników, oprócz ulg w podatku rolnym i preferencyjnego kredytu. Zainteresowani zasiłkiem rolnicy, których straty zostały oszacowane, powinni złożyć wniosek do kierownika ośrodka pomocy społecznej w swojej gminie w nieprzekraczalnym terminie do 30 października tego roku. Formularz wniosku dostępny jest w gminnych ośrodkach pomocy społecznej.

[pk]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .