Reklama
Brzesko


Brzesko. Bieganie ze strażą i starostą PDF Drukuj Email
piątek, 23 sierpnia 2019 00:00

Został tylko... dzień do startu pierwszej tego typu imprezy w Polsce. Zapraszamy wszystkich do Brzeska celem udziału w biegu przełajowym z 25 przeszkodami na dystansie 7 km. W imprezie swoich sił spróbować może każdy chętny, niekoniecznie związany ze służbami mundurowymi, również osoby poniżej 18 lat za zgodą rodziców. Głównym celem jest dobra zabawa związana z uczestnictwem w wydarzeniu sportowym propagującym zdrowy tryb życia, aktywny wypoczynek i współzawodnictwo sportowe wśród strażaków, służb mundurowych oraz wszystkich innych zwolenników ekstremalnych zmagań terenowych. Zapewniamy profesjonalny pomiar czasu przebycia trasy

 
Centrum Kompetencji Zawodowych PDF Drukuj Email
piątek, 02 sierpnia 2019 17:58

W czerwcu br. rozpoczęła się realizacja kolejnej edycji staży zawodowych dla uczniów w ramach projektu pn. „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych”, realizowanego przez Powiat Brzeski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie zawodowe uczniów. Łącznie w stażach weźmie udział około 148 uczniów z następujących szkół:

 
Jesienią nowe drogi w Powiecie Brzeskim PDF Drukuj Email
piątek, 02 sierpnia 2019 17:57

Dwie najważniejsze, tegoroczne inwestycje drogowe w Powiecie Brzeskim już w październiku zostaną ukończone. Przygotowane przez Zarząd Dróg Powiatowych wnioski o subwencję w ramach Funduszu Dróg Samorządowych uzyskały pomoc finansową, zdobywając wysokie, bo 2 i 5 miejsce na liście zadań zatwierdzonych do grantu. 60% dofinansowanie zagwarantowało środki na rozbudowę i modernizację ciągów drogowych na trasie Tymowa – Łososina Dolna oraz Gnojnik – Złota.
Pierwsza inwestycja dotyczy całego odcinka drogi nr 1448K na terenie powiatu brzeskiego do granicy z powiatem nowosądeckim. Ponad 11-kilometrowa trasa biegnie przez miejscowości: Tymowa, Iwkowa, Porąbka Iwkowska, Drużków Pusty i Kąty. Na zadanie składa się bardzo kompleksowa przebudowa całego odcinka.

 
Brzesko. Deklaracje i kontrole PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 lipca 2019 20:06

Każdy, kto w terminie do 22 lipca nie złoży deklaracji, musi się liczyć z ewentualna kontrolą. Nowe deklaracje w sprawie ilości osób mieszkających w gospodarstwie domowym oraz o tym czy śmieci są segregowane czy też nie – są podstawą wydania nowych druków opłat.  Od 1 lipca 2019 roku  mieszkańcy miasta będą płacili po 15 złotych od osoby za odbiór śmieci posegregowanych. Uchwała Rady Miejskiej w Brzesku nie przewiduje żadnych ulg dla rodzin wielodzietnych. Wniosek klubu radnych PiS, odrzuciła większość związana z burmistrzem Tomaszem Latochą.

 
Brzesko. Dwadzieścia lat minęło… PDF Drukuj Email
niedziela, 07 lipca 2019 09:32

Pokazali wielkie serce, miłość i empatię. To w ich domu trzynaścioro dzieci, w ostatnich  dwudziestu latach, znalazło „drugi dom” i bezpieczną przystań. Pod koniec czerwca, przed rozpoczęciem obrad sesji Rady Powiatu Brzeskiego, odbyło się uroczyste podziękowanie dla Pierwszej Rodziny Zastępczej Powiatu Brzeskiego. Państwo Helena i Jan Warchołowie pełnili funkcję rodziny zastępczej od 1999 r. W ciągu wszystkich lat pracy Państwo Warchoł sprawowali opiekę nad łącznie 13 dziećmi w różnym wieku – od miesięcznego noworodka do osoby pełnoletniej. Należy nadmienić także, iż Państwo Helena i Jan równocześnie wychowywali 5 swoich własnych dzieci – obecnie pełnoletnich.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 542

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .