Reklama
Gnojnik


Gnojnik. Pracowite lato PDF Drukuj Email
sobota, 24 sierpnia 2019 17:48

Stowarzyszenie ,,Wieś Naszych Marzeń' jeszcze nie odetchnęło po święcie dożynkowym, gdzie uwito wieniec w kształcie ,,kopki', a już 18 sierpnia b.r. na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie wzięłyśmy udział w kolejnej imprezie. Odbył się konkurs na potrawy z grzyba, na który Panie przygotowały: ryż po myśliwsku z grzybami leśnymi i filetem z kurczaka, roladki drobiowe faszerowane grzybami leśnymi oraz grzyby leśne w cieście francuskim.

 
Gosprzydowa. Dożynki Gminy Gnojnik PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 22:01

Po raz kolejny Gosprzydowa była organizatorem dożynek, które od wieków wpisują się w tradycję ludową. Dożynki są symbolem dorobku, ciężkiej pracy rolników i stanowią wyraz hołdu społeczności wiejskiej.  Tradycją jest, że święto plonów odbywa się u nas  15 sierpnia – w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.   Święto plonów co roku odbywa się w innej miejscowości gminy. Po kilku latach wróciło ponownie do Gosprzydowej. Tradycyjnie już świętowanie i dziękczynienie za tegoroczne plony, udane – jak mówią tutejsi rolnicy –  rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem   ks. Tadeusza Cetery, proboszcza tutejszej parafii. Warto dodać, że w homilii, którą również wygłosił miejscowy  duszpasterz, można było usłyszeć wiele ciepłych słów o trudzie i pracy rolnika na polu.

 
Gosprzydowa. Gmina będzie dziękować za plony PDF Drukuj Email
środa, 14 sierpnia 2019 19:54

Uroczysta Msza święta, oprawiona przy ołtarzu polowym, rozpocznie tegoroczne uroczystości dożynkowe gminy Gnojnik (15 sierpnia, początek godzina 15). Od wielu lat święto plonów odbywa się w innej miejscowości. W tym roku gospodarzem imprezy będzie ponownie sołectwo Gosprzydowa. Pół godziny przed nabożeństwem delegacje żniwiarzy zbiorą się na parkingu przy remizie OSP. O godzinie 15 odbędzie się uroczysta Msza dożynkowa z udziałem parlamentarzystów, samorządowców trzech szczebli, mieszkańców i rolników. Po nabożeństwie koncert orkiestry dętej.

 
Gosprzydowa. 15 sierpnia odbędą się Dożynki Gminy Gnojnik PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 sierpnia 2019 18:15

Od kilku wieków wpisują się w tradycję ludową. Dożynki – bo o nich mowa – są symbolem dorobku, ciężkiej pracy rolników i stanowią wyraz hołdu społeczności wiejskiej. W tym roku gospodarzem Dożynek Gminy Gnojnik będzie sołectwo Gosprzydowa. Tradycją jest, że święto plonów odbywa się tutaj 15 sierpnia – w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek. Dożynki rozpoczną się o godzinie 15. Najpierw zaplanowano nabożeństwo w intencji rolników. Msza święta odbędzie się w kościele parafialnym pod wezwaniem świętej Urszuli w Gosprzydowej.

 
Gnojnik. Rolnicy skorzystają na wapnowaniu PDF Drukuj Email
środa, 31 lipca 2019 00:00

Do udziału w ogólnopolskiej akcji wapnowania gleb namawia Ryszard Machał, sołtys Biesiadek, a zarazem ekspert Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” -  WFOŚiGW w Krakowie ogłosił nabór wniosków na  w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”.   O dofinansowanie będą mogli ubiegać się posiadacze użytków rolnych z terenu województwa małopolskiego, o pH gleby poniżej lub równej 5,5 i powierzchni nie przekraczającej 75 ha. 


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 98

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .