Region Tarnowski


Wojnicz. Cykliści o puchar PDF Drukuj Email
czwartek, 18 lipca 2019 19:18

W Wojniczu odbył się maraton rowerowy MTB. Gmina Wojnicz od kilku lat gości już w kalendarzu każdego pasjonata wyścigów rowerowych. DARE To Be MTB Maraton to cykl zawodów kolarskich, odbywających się w południowej części województwa małopolskiego. Trasa w Wojniczu przygotowana została bardzo starannie. Organizator w porozumieniu z Urzędem Gminy Wojnicz przygotował trzy dystanse: FULL, HALF i QURTER zróżnicowane pod względem długości i stopnia trudności. Start i meta zawodów usytuowane zostały na boisku sportowym w Wojniczu.

 
Jarmark w Ciężkowicach PDF Drukuj Email
środa, 17 lipca 2019 22:04

Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników to impreza cykliczna już na stałe wpisana w kalendarz imprez kulturalnych gminy Ciężkowice. W tym roku Jarmark zyskał pełnoletniość, gdyż w tym roku odbyła się jego osiemnasta edycja. Wydarzenie zgromadziło wielu wystawców prezentujących zapomniane techniki rzemieślnicze, miedzy innymi szydełkowanie i wyplatanie wykliny. W trakcie Jarmarku można było skosztować przysmaków tradycyjnej kuchni regionalnej oraz spróbować win z okolicznych winnic. Różnorodność barw, zapachów i smaków zgromadziła liczne grono odwiedzających. Pełna kolorytu była także scena ciężkowickiego amfiteatru, którą zawładnęli artyści – od najmłodszych do najstarszych.

 
Gmina Tarnów. Mania Pomagania PDF Drukuj Email
wtorek, 16 lipca 2019 22:02

Już po raz siódmy w Koszycach Małych odbył się koncert charytatywny „Mania Pomagania”, którego celem jest pomoc dzieciom z regionu tarnowskiego, potrzebującym wsparcia finansowego w kosztownym leczeniu i rehabilitacji. Akcję wsparli Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach oraz Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Smoleń, którzy byli obecni na tym wydarzeniu. Tym razem zbierano pieniądze dla dwójki rodzeństwa - trzyletnich bliźniaków Igorka i Wiktorka z Woli Rzędzińskiej oraz czteroletniej Elenki i jej dwuletniego braciszka Danielka z Zawady. Wydarzenie rozpoczęło się zmaganiami sportowymi. Następnie były koncerty orkiestr dętych i młodych talentów. Przygotowano ciasta domowego wypieku, był staropolski bigos, można było zmierzyć sobie ciśnienie i wykonać niektóre badania, wziąć udział w konkursach z nagrodami.

 
Zakliczyn. Starosta i burmistrz repatriantom… PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 lipca 2019 20:08

Po latach oczekiwań w końcu w Ojczyźnie. Niedawno starosta Tarnowski Roman Łucarz, etatowy Członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach oraz burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak złożyli wizytę rodzinie repatriantów, Państwu Buss, potomkom polskich zesłańców z Kazachstanu, którzy od kilku tygodni mieszkają w  Charzewicach. Pani Nadieżda Buss przyjechała z Kazachstanu do zakliczyńskiej gminy wraz ze swoim synem Andrzejem i synową Kristiną. Wcześniej w Polsce - w Koszycach Małych w Gminie Tarnów, zamieszkał z żoną i dziećmi drugi syn Pani Nadieżdy - Siergiej. W Kazachstanie wciąż jest jeszcze jej córka i dwoje wnuków.  - W imieniu całej społeczności Powiatu Tarnowskiego, a także władz powiatowych, pragnę gorąco powitać Was na Ziemi Tarnowskiej. Cieszymy się z Państwa obecności wśród nas, a także z tego, iż stajacie się naszymi sąsiadami - powitał Starosta Tarnowski rodzinę repatriantów. - Zapewniamy o naszej przyjaźni i życzliwości. Mamy nadzieję, iż będziecie traktowali to miejsce, jak Wasz prawdziwy dom. Ze swojej strony deklaruję, iż wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Zakliczyn, Panem Dawidem Chrobakiem, uczynimy wszystko, aby tak właśnie było - podkreślił Roman Łucarz.

 
Ciężkowice. Wygodny i nowoczesny PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 lipca 2019 20:07

O dwa nowe parkingi wzbogaciła się gmina Ciężkowice. Inwestycja została zrealizowana w dwóch częściach : Część I- Budowa parkingu Park&Ride i Bike&Ride w rejonie węzła przesiadkowego Rynek w miejscowości Ciężkowice. Część II- Budowa węzła przesiadkowego przy stacji kolejowej SKA wraz z parkingiem Park&Ride w miejscowości Bogoniowice. Przy tym węźle przesiadkowym i parkingu oprócz budynku z sanitariatami będzie funkcjonowała stacja ładowania samochodów elektrycznych oraz automat obsługujący Małopolską Kartę Aglomeracyjną. Karta MKA i Aplikacja mobilna iMKA służą jako nośniki biletów i uprawnień do usług oferowanych przez instytucje i organizatorów współpracujących w ramach MKA.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 79

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .