Relacje TV


Gnojnik. Wielkie kolędowanie PDF Drukuj Email
niedziela, 24 stycznia 2016 23:01

6TR 1396Wypełniona po brzegi sala widowiskowa remizy strażackiej w Gnojniku to najlepszy dowód na to, że kolędowanie w tej części Małopolski, ma się w najlepsze. I bynajmniej nie jest to kwestia mody, ale tradycji, kultywowanej tutaj od wielu pokoleń. O tym, że miejscowe zespoły kolędnicze należą do małopolskiej czołówki najlepiej świadczą nagrody. Ostatnio pierwsze miejsce podczas Konkursu zorganizowanego w Lipnicy Murowanej wywalczył zespół z Uszwi, a na drugim miejscu sklasyfikowano kolędników z Gnojnika. Obydwa zespoły wzięły udział w dzisiejszym spotkaniu, które zorganizowało Centrum Kultury pod patronatem wójta Sławomira Paterka.

 
Gmina Dębno z nowym budżetem PDF Drukuj Email
sobota, 09 stycznia 2016 13:59

W tym roku priorytetem będzie rozwój oświaty  - zapowiada Wójt Gminy Dębno, Wiesław Kozłowski. Planuje się rozbudowę szkoły w Łoniowej (gmina w tym roku na ten cel przeznaczy 400 tysięcy złotych) oraz termomodernizację szkół w Woli Dębińskiej i Sufczynie (koszt wyniesie około 400 tys. złotych). W Publicznej Szkole w Biadolinach Szlacheckich, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze i Publicznym Przedszkolu w Łoniowej zaplanowano adaptację pomieszczeń szkolnych, których koszt szacuje się na  kwotę 150 tys. złotych. Inwestycje oświatowe nie ominą sołectw Wola Dębińska, Maszkienice i Biadoliny Szlacheckie - plac zabaw przy Publicznym Przedszkolu w Woli Dębińskiej zostanie doposażony o kolejne urządzenia dla najmłodszych. Boisko sportowe przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach zyska oświetlenie i ogrodzenie, a w Biadolinach Szlacheckich planowana jest budowa sceny.

 
Budżet powiatu wstępnie skrojony PDF Drukuj Email
sobota, 28 listopada 2015 16:23

Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, prace remontowe na drogach, budowa chodników przy drogach powiatowych wspólnie z samorządami gminnymi, ale także doposażenie bazy dydaktycznej w szkołach ponadgimnazjalnych, wsparcie dla nauczycieli oraz realizacja projektów finansowanych z dotacji unijnej – to najważniejsze wyzwania samorządu powiatu brzeskiego na rok 2016. – Część tych działań, w ramach unijnych projektów, będziemy realizowali do końca tej kadencji samorządu. Które? Wszystko będzie zależało od środków, które uda się nam pozyskać na ten cel – mówi Andrzej Potępa, starosta brzeski.

 
Honorowy Obywatel Gminy Dębno PDF Drukuj Email
piątek, 27 listopada 2015 23:49

Pod koniec grudnia, podczas uroczystej sesji Rady Gminy Dębno, zostanie nadany pierwszy w dziejach tytuł Honorowy Obywatel  Gminy Dębno. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy, tutejsi rajcy podjęli uchwałę w tej sprawie. Tym samym samorząd dołączył do grona tych samorządów w regionie, które w sposób szczególny chcą uhonorować osoby które wywodzą się stąd, od wielu lat mieszkają poza gmina, ale maja ogromny wpływ na jej rozwój i promocje w Polsce i świecie. – Pierwszy tytuł zostanie nadany podczas sesji, która jest zaplanowana na 30 grudnia 2015 roku – mówi naszej redakcji wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

 
Brzesko. Onkologia jest już w szpitalu PDF Drukuj Email
piątek, 27 listopada 2015 22:45

Od 1 grudnia w szpitalu powiatowym w Brzesku będzie działała Przychodnia Onkologiczna. – Udało się nam podpisać kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przychodnia będzie czynna trzy razy w tygodniu. Co jest istotne: nie potrzeba do niej żadnych skierowań. Zdajemy sobie sprawę z tego, że niektórzy pacjenci mogą pracować, dlatego dwa razy w tygodniu, przychodnia będzie czynna w godzinach od 16 do 20. Jeśli okaże się, że zainteresowanie ofertą naszego szpitala jest spore, to w przyszłości będziemy zabiegali o to, by była ona czynna nawet przez pięć dni w tygodniu – tłumaczy nam Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor brzeskiego szpitala powiatowego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 62

pr102019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .