Zakliczyn. Nowy Honorowy Obywatel PDF Drukuj Email
środa, 27 marca 2019 14:03

Przyczynił się do powstania i wypromowania Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego na Jamnej. Rozwój ziemi zakliczyńskiej wspiera od przeszło dwudziestu lat poprzez pomoc w pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych oraz przychylność dla lokalnych inicjatyw i przedsięwzięć. Jest obecny na wszystkich ważniejszych wydarzeniach w mieście i gminie. M.in. te argumenty zdecydowały o przyznaniu Posłowi na Sejm RP Michałowi Wojtkiewiczowi tytułu Honorowego Obywatela Gminy Zakliczyn. Uchwałę Rada Miejska w Zakliczynie podjęła jednogłośnie. Michał Wojtkiewicz jest trzynastym w historii honorowym obywatelem gminy nad Dunajcem. Uroczystość wręczenia tytułu odbyła się w Sali im. Spytka Jordana w zakliczyńskim Ratuszu.


W wygłoszonej laudacji Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zakliczynie Anna Moj podkreśliła, że Michał Wojtkiewicz przyczynił się do powstania i wypromowania Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego na Jamnej. Przez lata współpracował i przyjaźnił się z Ojcem Janem Górą, a obecnie z tymi, którzy kontynuują w Jamnej dzieło znanego dominikanina. Pan Michał Wojtkiewicz ma swój duży udział w rozwoju ważnych w naszej gminie instytucji – Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie czy Domu Pomocy Społecznej w Stróżach. Dzięki jego pomocy do zakliczyńskiej gminy trafia sporo rządowych pieniędzy – na inwestycje drogowe, powstawanie nowych obiektów użyteczności publicznej, rozbudowę infrastruktury komunalnej czy na inne realizowane przez samorząd przedsięwzięcia. Patronuje – można tak powiedzieć – naszemu sztandarowemu przedsięwzięciu, dzięki któremu o Gminie Zakliczyn zrobiło się głośno w Polsce: budowie bloków mieszkalnych w Lusławicach i Paleśnicy w ramach rządowego Programu Mieszkanie Plus. W każdej sytuacji możemy liczyć na pomoc pana posła – wymieniała.
Zauważyła, że Michał Wojtkiewicz obecny jest na wszystkich ważniejszych wydarzeniach w mieście i gminie Zakliczyn, gdzie ma też filię swojego biura poselskiego. Ale najważniejsze jest to – powiedziała pani przewodnicząca – że zawsze z uśmiechem, stojąc w prawdzie, podejmuje trudne decyzje w zgodzie z własnym sumieniem. Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak podziękował nowemu honorowemu obywatelowi za wsparcie oraz przychylność dla zakliczyńskich inicjatyw i przedsięwzięć. Podkreślał, że Michał Wojtkiewicz jest samorządowcem z krwi im kości (był burmistrzem Tuchowa i starostą tarnowskim), który doskonale zna potrzeby lokalnych społeczności. Potrafi łączyć i przyczynia się do budowania wspólnoty.
Obecny na uroczystości Starosta Tarnowski Roman Łucarz dziękował Michałowi Wojtkiewiczowi za wkład w rozwój gospodarczy ziemi tarnowskiej. Mówił, że nie wyobraża sobie dziś uroczystości patriotycznych w Jamnej czy Łowczówku bez obecności posła Wojtkiewicza, który ma również duże zasługi w propagowaniu postaw patriotycznych oraz w działalności na rzecz otaczania opieką i szacunkiem miejsc pamięci narodowej. - Bądźcie nadal tak otwarci i tak wspaniali, jak jesteście, a ja będę z przyjemnością tutaj przyjeżdżał, współpracował z wami i pomagał, jeśli tylko będę miał taką możliwość – stwierdził Michał Wojtkiewicz dziękując za przyznane wyróżnienie.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

pr082019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .